ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15837212
*
nr 1583 7212
Spegel
1920-tal, 110x31 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 20:23:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 15:03:44
1
100 kr
3/12 15:05:56
1
Vinnande bud
4/12 19:44:10
2
150 kr
4/12 19:44:10
1
200 kr (Budbetjänt)
4/12 19:44:13
2
250 kr
4/12 19:44:13
1
300 kr (Budbetjänt)
4/12 19:44:20
2
350 kr
4/12 19:44:20
1
400 kr (Budbetjänt)
4/12 19:45:08
2
450 kr
4/12 19:45:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1583 7212
Spegel
1920-tal, 110x31 cm
Kondition: slitage, skador
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 15:03:44 | 1 | 100 kr |
| 3/12 15:05:56 | 1 | Vinnande bud |
| 4/12 19:44:10 | 2 | 150 kr |
| 4/12 19:44:10 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 4/12 19:44:13 | 2 | 250 kr |
| 4/12 19:44:13 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 4/12 19:44:20 | 2 | 350 kr |
| 4/12 19:44:20 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 4/12 19:45:08 | 2 | 450 kr |
| 4/12 19:45:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



